Listwy profilowe
W niektórych oknach zamiast kryjącej warstwy kitu stosuje się drewniane listwy profilowe, które nadają się do wielokrotnego użycia.
Najpierw należy usunąć boczne listwy, gdyż są dłuższe i bardziej giętkie, odchylając je od ramy po obu końcach. Po zdjęciu listew usuwamy tkwiące w nich gwoździe za pomocą kleszczy nie powinniśmy próbować wybić ich młotkiem, gdyż w ten sposób można uszkodzić listwy. Po czym.szlifujemy listwy papierem ściernym o średniej grubości, zeskrobujemy stary kit z ramy i usuwamy wystającą, zaschniętą farbę na styku ramy i listwy.
Jeżeli stare listwy nie nadają się do ponownego użycia, należy kupić o takim sanym kształcie i długości. Ukośne połączenia listew w narożnikach ramy najłatwiej przyciąć przy pomocy przyrzni skrzynki uciosowej. Możemy też nową listwę przyłożyć do starej, związać je razem i przyciąć nową listwę, posługując się jako wzorem.
Listwy mocujemy po włożeniu szyby w ramę i dopchnięciu jej do spodniej warstwy kitu. Najpierw zakładamy listwę górną i dolną, mocując je do ramy gwoździami w odstępach 10 cm. Aby uzyskać bardziej profesjonalny rezultat, powinniśmy wbić gwoździe na tyle głęboko, aby nie było ich widać pod nałożoną później warstwą farby. Nadmiar kitu wyciśniętego z drugiej strony szyby oraz po bokach listew usuwamy nożem.
Malowanie
Kit należy pozostawić do wyschnięcia przez okres około czterech tygodni, po czym pokryć go farbą. Ważne jest by nie odkładać malowania na później, gdyż po czterech tygodniach kit może zacząć pękać i kruszyć się, co z kolei może spowodować wiele dodatkowych kłopotów. Malując, należy pamiętać aby nanieść farbę ok. 2-3 mm na szybę, powyżej górnej warstwy kitu, co będzie dodatkowym wodoodpornym zabezpieczeniem. Należy wziąć to pod uwagę już podczas nakładania samego kitu, który winien być dociśnięty i przycięty nożem równo przy szybie.